Napsali o nás

Co o Ekonomické olympiádě napsali studenti, učitelé a české osobnosti?

 
 
Antonín Zelený.jpg
Na Ekonomické olympiádě oceňujeme především to, že se v ní nehodnotí jen znalosti, ale na prvním místě schopnost přemýšlet.
— Mgr. Antonín Zelený, zástupce ředitele, Katolické gymnázium Třebíč

První ročník ekonomické olympiády byl velmi pěkný, studenty zaujaly hlavně praktické otázky. Těšíme se na příští rok.
— Ing. Táňa Schejbalová, SOŠO Liberec
Táňa Schejbalová.jpeg

Michaela Jonášová
Ekonomická olympiáda se nám moc líbila, organizačně byla skvěle zajištěná. Jsme rádi, že se příští rok ekonomická olympiáda bude opět konat, budeme se opět těšit.
— Michaela Jonášová, Educa Pardubice

První ročník unikátního projektu Ekonomické olympiády pro středoškoláky byl pro mě osobně vzpruhou, varováním i dobrodružstvím. Vzpruhou proto, že se podařilo mobilizovat tolik skvělých studentů a jejich učitelů z tolika škol ke zcela dobrovolné účasti na poznáváni tajů ekonomické vědy. Varováním proto, že se nám z výsledků mimo jiné potvrdilo, jak moc je potřeba na finanční gramotnosti a podpoře výuce ekonomie i na středních školách pracovat, aby ekonomických mýtů všude okolo nás ubývalo. A dobrodružstvím proto, že to bylo poprvé a úspěšné. Těším se na další ročníky!
— Mojmír Hampl, člen správní rady INEV, viceguvernér ČNB
 
Mojmír Hampl

Alex Vinogradov
„Ekonomický kroužek mi pomohl nalézt můj zájem o makroekonomii. Nejvíce si cením setkání s mnoha důležitými lidmi, kterých jsem se mohl zeptat na vše co mě napadlo.“
— Alex Vinogradov, účastník ekonomického kroužku INEV, student gymnázia Nad Kavalírkou (4. ročník)

„Přínosem je pro mě možnost vidět osobnosti, které skutečně něco vědí a řídí naše hospodářství. Strašně pozitivní je, že jsou ochotni se podělit i s námi, studenty.“
— Václav Syrůček, 7. místo v EO 2016/17, účastník ekonomického kroužku INEV, student gymnázia Nad Kavalírkou (3. ročník)
Václav Syrůček

Jakub Horáček
“Ekonomický kroužek mi dal šanci setkat se zajímavými osobnostmi. Myslím, že není lepší motivace ke studiu ekonomie, než přednáška a diskuze s předním odborníkem.”
— Jakub Horáček, účastník ekonomického kroužku INEV, nyní student ČVUT

“Ekonomická olympiáda se mi velmi líbila, z naší školy se jí zúčastnily tři ročníky žáků, tzn. 70 žáků a do krajského kola nám postoupilo pět žáků. Těšíme se na další ročník.”
— Ing. Hana Novotná, VOŠ a SPŠ Děčín
Hana Novotná, VOŠ a SPŠ Děčín

 
Jakub Groman
“Každá věda (každý předmět), až na ekonomii, měla svou olympiádu. To naštěstí INEV změnil a ukázal, že má smysl se zajímat i tuto “chmurnou vědu”, která má pro obyčejného člověka větší uplatnění než drtivá většina ostatních. A za to jim děkuju. Díky vítězství v soutěži se mi podařilo získat stáž v prestižní finančně poradenské firmě navzdory tomu, že na to ještě ani nemám školu. A ta mi zase přináší další způsoby, jak se dál rozvíjet.”
— Jakub Groman, 1. místo v EO 2016/17, student Gymnázia Mikuláše Koperníka (3. ročník)

“Ekonomická gramotnost vytváří neodmyslitelnou součást komplexity dnešního vzdělání. Bez ohledu na profesní či odborné zaměření by měl mít každý solidní základy umožňující odpovědné osobní hospodaření. Znalost makroekonomických principů i reálií je zase důležitá pro schopnost rozhodovat se poučeně v politických volbách. Ekonomická gramotnost se velmi výrazně podílí na schopnosti zastávat ve společnosti občanskou roli. Výsledky Ekonomické olympiády ukazují na diskutabilní vybavenost studentů středních škol. O důvod více k zamyšlení uvědomíme-li si, že ekonomické obory jsou vůbec nejpopulárnější mezi uchazeči o studium na českých VŠ.”
— Bob Kartous, analytik a vedoucí komunikace EDUin
 
Bob Kartous

 
Filip Chen
“Ekonomická olympiáda byla bezpochyby zajímavá soutěž. Částečně mi k postupu až do užšího finále stačilo učivo, které jsem se učil k maturitě z ekonomiky, ale bylo k tomu zapotřebí i dalšího samostudia. Studentům bych doporučil knihu Ekonomie v jedné lekci od H. Hazlitta, která vysvětluje mýty kolem vládních ekonomických opatření a objasňuje jejich skutečné dopady.”
— Filip z Brna, 9. místo v EO 2016/17, student gymnázia Jaroška