Informace pro školy a pedagogy

Organizátory školních kol Ekonomické olympiády jsou školy a učitelé ve spolupráci s organizátory EO. Školní kola se konají přímo na konkrétních středních školách a testování probíhá online (doporučeno díky jednoduchosti organizace). Je ale možné udělat školní kolo i formou tištěnou (viz níže).

Učitel (či jiný pracovník školy) svou školu registruje do Ekonomické olympiády zde. Touto nezávaznou registrací se učitel, či ředitel stává koordinátorem Ekonomické olympiády na své škole. 

Další dodatečné informace jsou zasílány emailem (uvedeným při registraci).

Testování ve školním kole

Studenti píší test školního kola kdykoli v týdnu od 4. 12. 2017 do 15. 12. 2017 pod dohledem učitele. Před testem se každý student přihlásí do systému inev.cz, kde psaní testu probíhá. Student se může zaregistrovat přímo před psaním testu a rovnou pokračovat k jeho vyplnění. Samotný test trvá 40 min.

Online test

Organizačně nejjednodušší je online varianta testu, není třeba organizátorům Ekonomické olympiády posílat vyplněné testy ani výsledky jednotlivých studentů – vše probíhá automaticky skrze online systém inev.cz. 

V případě online testování studenti vyplňují test v počítačových učebnách, či na noteboocích (studenti mohou použít své vlastní notebooky). Po celou dobu psaní testu je nutný dozor učitele. Testy je možné psát se studenty v libovolném čase v termínu od 4. do 15. prosince 2017. V rámci jedné školy je možné realizovat libovolný počet termínů školního kola (v případě účasti více studentů a tříd).

Studentům se po přihlášení do systému inev.cz automaticky vygeneruje test, který se po uplynutí časového limitu (40 minut) sám vyhodnotí a uloží studentovi výsledky do databáze Ekonomické olympiády. 

Do 19. 12. 2017 obdrží student i koordinátor jeho školy (učitel) emailem informace o případném postupu do krajského kola Ekonomické olympiády.

Tištěný test

Pokud na Vaší škole není z různých důvodů možné napsat test online na počítačích, je možné psát test i v tištěné formě. V tomto případě Vám bude elektronicky zaslán test ještě před zahájením školního kola. 

Testy je poté nutné opravit podle klíče zaslaného organizátory Ekonomické olympiády (testové otázky typu multiple choice). Po opravě učitel zadává výsledky (body) studentů do našeho webového systému. Kvůli archivaci testů je třeba do 15.12. 2017 odeslat opravené testy doporučeně na adresu Institutu ekonomického vzdělávání:

Institut ekonomického vzdělávání z.ú.
Husníkova 2080/8
158 00 Praha 5

Vyhodnocení 

Organizátoři Ekonomické olympiády celkové výsledky vyhodnotí a do 19. 12. 2017 obdrží koordinátor (pedagog) emailem informace o postupu studentů do krajského kola Ekonomické olympiády.

Konkrétní instrukce pro koordinátory Ekonomické olympiády získáte po registraci. V případě jakýchkoli nejasností či dotazů nás prosím kontaktujte, brzy se vám ozveme nazpět. 

Těšíme se na spolupráci.