Časté otázky

Pro koho je Ekonomická olympiáda určena?

Do soutěže se mohou přihlásit studenti 1.-4. ročníků středních škol všech typů a zaměření.

Mám šanci uspět, i když jsem student prvního ročníku?

Určitě. Máš šanci uspět nejen v hlavní kategorii Ekonomické olympiády, ale také v kategorii prvních ročníků, kde budeš soutěžit pouze s dalšími studenty prvních ročníků. Loňský finalista Patrik Schön je student prvního ročníku, který se probojoval až na finále v České národní bance:

"Zúčastnit se všech kol EO byla jistě pro mě velká zkušenost, která mi dala nový pohled na ekonomiku. Samotné finále pořádané v prostorách ČNB bylo velmi dobře zorganizované. Budoucím soutěžícím bych určitě doporučil pročíst doporučenou literaturu, kterou naleznou na internetových stránkách EO. :-) "
- Patrik Schön, finalista Ekonomické olympiády 2016/17, student 1. ročníku na SPŠ a SOU Uničov

Co musím umět, abych se olympiády mohl(a) zúčastnit?

Pokud si projdeš doporučenou literaturu, budeš mít náskok. Může pomoci také některý z Tvých učitelů. 

Proč bych se měl(a) účastnit?

Protože vůbec nic neriskuješ a můžeš jenom získat.

Můžeš být přijat na vybrané univerzity bez přijímacích zkoušek, vyhrát stáž už při studiu na SŠ, či další zajímavé ceny.

Úspěchy v olympiádě Ti také vylepší životopis. Přihlásit se  můžeš zde.

Co je INEV?

INEV je nezisková organizace, která organizuje a sdružuje projekty, které podporují ekonomické a finanční vzdělávání na středních školách.

Kdo za INEV stojí?

INEV je unikátní kombinace studentského projektu a expertní ekonomické organizace. Kromě mladých lidí, který mají touhu zlepšit povědomí o ekonomii, za projektem stojí významní čeští ekonomové jako Mojmír Hampl, Lukáš Kovanda, Pavel Potužák a další.

Ekonomická olympiáda je zaštítěna Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, podílí se na ní významné instituce jako Česká národní banka, Česká bankovní asociace, Občankáři (Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd) a další. 


Nemáme tu odpověď na Vaši otázku?